Uudiskiri 2020

Head ENUTi sõbrad!
2020. aasta polnud soolisele võrdõiguslikkusele just kõige edukam aasta. Juba eelmise aasta lõpust maailmas võidukäiku alustanud koroonapandeemia ning kohalikul tasandil suvel lahvatanud SVÕ edendamisega tegelevate organisatsioonide rahastamisskandaal ei ole põrmugi meie tegevusele kaasa aidanud. Samas on aasta jooksul meile lisandunud palju sõpru, kes meie tegemistel kodulehe, uudiskirja või Facebooki vahendusel silma peal hoiavad ja meile kaasa elavad. Suur tänu teile kõigile toetuse eest!
Allpool lühike kokkuvõte, millega nüüd juba lõppeval aastal hakkama saime.

Koroona on sel aastal soolist võrdõiguslikkust mõjutanud kogu maailmas. Juba kevadel, esimese laine ajal hakkasime koguma materjali, mis uurib kuidas ja miks. Kui te olete sattunud sel teemal huvitavatele ja kasulikele artiklitele, mis meil puudu, siis andke palun teada – lisame juurde.
Covid-19 ja sooline võrdõiguslikkus

Seoses olukorraga, kus juulis Rahandusministeerium peatas võrdsusprojektide rahastuse hasartmängumaksust, võtsime veelkord ja kontsentreeritult kokku enda ja partnerite selgitused küsimusele: Miks toetada SVÕ projekte?

ENUTi tegevused 2020. aastal

Juba käimasolevatest projektidest lõpetasime sel aastal edukalt kaks: Eesti-Moldova koostööplatvorm ettevõtlikele maapiirkondade naistele ja Kodanikuühiskonna tugevdamine, tutvustades Euroopa noortele võimalusi kasutada oma õigust teabele (SIA4Y). Tõsi, kevadine haiguspuhang tabas meid just mõlema projekti lõppfaasis ning seega tuli mitmedki üritused ära jätta või teistmoodi korraldada.

1. jaanuarist 2020 oleme koos partnerite Feministeeriumi, PARE ja EENAga Sotsiaalministeeriumi strateegilised partnerid ning viime ellu kaheaastast projekti ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust (2020-2021), mille raames toimusid juba traditsioonilised ettevõtmised nagu ENUTi kevadkonverents 2020 “ÜRO IV naistekonverents Pekingis +25 aastat: kuhu Eesti on jõudnud”, kus kuulutasime välja ka konkursi Parim sooteadlik MTÜ 2020 võitjad, ENUTi suvekool 2020 ja ENUT Tallinna Ettevõtluspäeval 2020.

Lisaks alustasime sel aastal projektidega Vanemad mehed koos üksinduse vastu (rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu) ja Sugu telepildis (koostööpartner Tallinna Ülikooli õppeaine Erialasid Lõimiv Uuendus (ELU)).

Ei jätnud me korraldamata ka juba neljandat Naiste ettevõtluse konverentsi koostöös EEK Mainoriga.

Vabatahtlikud ENUTis

Meil on alati heameel abivalmite vabatahtlike üle, kes tulevad ENUTisse appi ning uusi kogemusi saama. Läbi aastate oleme koostööd teinud Töötukassaga, mille kaudu on meile tulnud palju asjalikke ja tublisid inimesi. Aga ENUTi tegemistes võivad kaasa lüüa kõik, kel meie missiooniga ühine suund.
Eelmise aasta jooksul juhtus nii, et ENUTisse tuli vabatahtlikuks/praktikale koguni kaks välismaalast. Saage tuttavaks: Richard Aboagye Kumi Ghanast ja Hely Hollo Soomest.

Raamatukogu

Nagu ikka, on ka meie raamatukogu aasta jooksul täiendust saanud. Ärge unustage, et ka teie saate raamatuvalimisele oma sõna kaasa öelda saates meile oma tellimussoovituse.