-
Noorte hääl demokraatia kriisis: kodanikuhariduse väljakutsed
IEA 2022. aasta rahvusvahelise kodanikuhariduse uuringu (ICCS 2022) Eesti tulemused Tallinn 2023 Aruande koostamist ja väljaandmist korraldas Tallinna ÜlikoolHaridus- ja Teadusministeeriumi rahalisel toetusel Eesti on osalenud IEA rahvusvahelises kodanikuhariduse uuringus (ICCS) alates 1999. aastast. Uuring annab ülevaate 8. klasside õpilaste kodanikuhariduse- ja ühiskonnaalastest teadmistest ja hoiakutest ningühiskondlikust osalusest rahvusvahelises võrdluses. Just needsamad noored kujundavad meie …
-
-
Joining Forces for Gender Equality: What is Holding us Back?
OECD 2023 Joining Forces for Gender Equality: What is Holding us Back? tracks progress and provides policyrecommendations for gender equality in 33 chapters that cover various policy domains, from education,employment, and entrepreneurship to public life, development, trade, transport, and energy. The reportshows progress in some policy areas, such as paternity leave, pay transparency, flexible workopportunities, …
-
-
Nügimismeetodite kasutamine soostereotüübivabade karjäärivalikute ja töötingimuste toetamiseks
Kantar Emor 2022 Uuring viidi läbi Sotsiaalministeeriumi tellimusel. Uuring on finantseeritud „Valdkondliku teadus- jaarendustegevuse tugevdamise programmi (RITA)“ tegevuse 2 „Teadmistepõhise poliitikakujundamisetoetamine“ raames Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Sotsiaalministeeriumi eelarvest. Käesoleva uuringu raames üldhariduskooli õpetajate, koolidirektorite, karjäärispetsialistide ja tööandjate seas tehtud põhjalik kvalitatiivuuring kaardistas muuhulgas barjäärid, mis takistavad soostereotüüpidega tegelemist.Kõige suuremad barjäärid moodustavad uskumused, et sooline ebavõrdsus …
-
-
Müksamismeetodite kasutamine isapuhkuse ja isa täiendava vanemahüvitise kasutamise toetamiseks
Kantar Emor 2022 Uuring viidi läbi Sotsiaalkindlustusameti ja Sotsiaalministeeriumi tellimusel. Uuringut rahastabSotsiaalministeerium 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisavahenditest. 2021. aasta augusti seisuga on ITVH-d vähemalt osaliselt kasutanud 64% isadest, kellel on selleks õigus.Käesoleva projekti eesmärk on suurendada kasutajate osakaalu läbi müksude, mis motiveeriksid ja suunaksid isasid isa täiendavat vanemahüvitist kasutama. Motiveerimine on ka eesmärgipärasele …
-
-
Meeste nõustamis- ja tervishoiuteenuste kasutamise uuring
Kantar Emor 2023 Uuring viidi läbi Sotsiaalministeeriumi tellimusel. Uuring on rahastatud Sotsiaalministeeriumile 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisarahastusest. Uuringu eesmärk oli mõista, miks mehed hoiduvad erinevate nõustamis- ja tervishoiuteenuste kasutamisest ning leida ja osaliselt katsetada erinevaid viise ja võtteid, mis suunaksid mehi neid teenuseid senisest enam kasutama. Meeste nõustamis- ja tervishoiuteenuste kasutamise uuringu tutvustus …
-
-
Mariann Rückenberg – Emma Asson (1889-1965) – naise kujunemine ajalooõpikute autoriks. Naiste kujutamine tema õpikutes
Tallinna Ülikool 2023Humanitaarteaduste Instituut Juhendajad: PhD Ulrike PlathPhD Kadri Tüür On üldiselt teada, et ajalookirjutuses, seal hulgas ajalooõpikutes, mainitakse mehi rohkem kui naisi.Selle üheks põhjuseks võib pidada asjaolu, et kirjutiste autoriteks on varasemal ajal olnud peaaegualati mehed. Seepärast ongi minu magistritöö eesmärgiks selgitada välja kas Emma Assoni puhul, kesesimese naisena hakkab eestikeelseid ajalooõpikuid kirjutama, võib …
-
-
Making Change – Nordic Examples of Working Towards Gender Equality in the Media
Toimetajad: MARIA EDSTRÖM & RAGNHILD MØLSTER Nordicom 2014 Who decides what you see on television? Which issues are important, and who gets to speak their mind in the news? How are women and men featured in texts, photos, computer games, advertising and movies? Questions like these are of great importance when it comes to gender …
-
-
Klaasseinad ja klaaslagi Eesti IKT-s: müksud naiste osakaalu suurendamiseks IKT valdkonnas hariduses ja tööturul
Kantar Emor 2021 Uuring viidi läbi Sotsiaalministeeriumi tellimusel. Uuring on finantseeritud Valdkondliku teadus- jaarendustegevuse tugevdamise programmi (RITA) tegevuse 2 „Teadmistepõhise poliitikakujundamisetoetamine“ raames Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Sotsiaalministeeriumi eelarvest. Soolise segregatsiooni vähendamine tööturul ja kasvaval hulgal naiste toomine IKT erialadele hariduses ja tööturul on suur ja keeruline ülesanne, mis nõuab erinevate abinõude ja sekkumiste rakendamist. Käesolevas …
-
-
Juhendmaterjal seksuaalse väärkohtlemise eetilisemaks kajastamiseks meedias
Autorid: Simone Eelmaa, Annika Tamme, Kadri Kallip Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool 2022 Käesolev juhendmaterjal on koostatud tuginedes projekti MSVUH21411 raames kogutud andmetele (meediamaastiku ja teemakohaste artiklite analüüs), spetsialistidega läbiviidud intervjuudele, teaduskirjandusele ning seksuaalse väärkohtlemise ohvrite tagasisidele. Materjal on välja töötatud eesmärgiga aidata eetiliselt kajastada seksuaalse väärkohtlemise juhtumeid ja teemavaldkonda. Antud materjaliga ei püüta dikteerida või …
-
-
Habemega professorid ja õlgkübaraga peened daamid ehk soorollid eesti uuemas lastekirjanduses
Autor: Liisa Pedaru Oma Keel number 31 / sügis 2015 Emakeeleselts 2015 Kuidas soolised identiteedid ühiskonnas kujunevad? Kuidas õpivad lapsed, mida tähendab olla mees või naine? Kuidas õpitakse, milliseid identiteete peetakse paremaks või sobivamaks kui teisi? Artikkel Emakeele Seltsi kodulehel
-