ENUT osales üle-Euroopalisel võrdsete õiguste päeval

25. mail tähistati Euroopas naiste õiguste päeva. Euroopa Komisjoni ja Eesti Välisministeeriumi toel ning koostöös Arengukoostöö ümarlauaga toimus Telliskivi loomelinnakus sel puhul terve päev kestnud üritus “Her story is our story – every meter counts!”, mille käigus tutvustati naiste olukorda maailmas ning toimusid erinevad töötoad. ENUT avas sel päeval pop-up raamatukogu ning tutvustas huvilistele valitud teoseid oma raamatukogust. Lugesime ja tutvustasime järgmisi teoseid:

  • “Päev, mil Riina oli Rasmus ja Frederik oli Frida” (raamatu autor Louise Windfeldt);
  • “Kasu ja tasakaal : soolise võrdõiguslikkuse edendamise retseptiraamat Eesti ettevõtete juhtidele” (Vicki Donlevy, Rachel Silvera);
  • “The Psychology of Men and Masculinities” (Ronald F. Levant, Y. Joel Wong);
  • “Good Night Stories for Rebel Girls” (Elena Favilli, Francesca Cavallo);
  • “Feminism of Uncertainty” (Ann Barr Snitow).

Valik ENUTi raamatuid naiste õiguste päeval.

Lugemiselamusi ja mõtteid loetu põhjal jagasid ENUTi esinaine Reet Laja, ENUTi juhatuse liige ja projektijuht Merle Pajus, psühholoog Voldemar Kolga ning ENUTi projektijuht Els Heile.

Soovisime osalemisega tutvustada ENUTi ainulaadset raamatukogu, innustada inimesi lugema ja mõtlema soolisuse, stereotüüpide ning võrdsete võimaluste teemadel. Selline esmakordne rändraamatukogu kogemus tekitas meis soovi samalaadses formaadis raamatukogu tutvustada veel ka tulevikus!

 

Vaata ka