Eestis valitseb palgasaladuse kultuur, milleks ei kohusta miski, leiti võrdse palga päeva arutelul. Töövahendajate, aga ka ettevõtete kogemuse põhjal on Eesti naiste palgasoov juba eos meeste omast madalam, mis on üks põhjustest, et Eesti troonib Eurostati andmetel suurima palgalõhega riigina Euroopa Liidus esikohal.
“Oleme näinud, et täpselt sama töö puhul on meeste ja naiste palgaerinevus 15 protsenti,» sõnas CV Online’i arendusjuht Heikko Gross, «kui mees saab 1000, siis naine saab sama töö eest 850 eurot.”
CV Online kureerib ka Eesti suurimat palgataseme võrdluse andmebaasi palgad.ee.
“Mina olen ettevõtluses 25 aastat olnud ja ma olen alati olnud avatuse pooldaja,» jätkas Pindi Kinnisvara omanik ja ettevõtja Kalev Roosiväli, «ma pole kunagi teinud oma organisatsioonis palkadest saladust, mulle meeldib väga avatud palgapoliitika.”
Panelistide sõnul tuleb nõustuda, et Eestis valitseb pigem palgasaladuse kultuur, milleks ei kohusta tegelikult miski. Palkadest rääkimine nii ettevõtete sees kui tutvusringkondades on pigem tabuteema, kusjuures leidub neidki töötajaid, kes on oma palgainfo varjamisest huvitatud, soovimata tekitada kadedust ja vääritimõistmist.
Video on salvestatud 2. aprillil 2018 võrdse palga päeva raames MTÜ BPW Estonia eestvõttel toimunud arutelul.
Videot saab vaadata ajalehe Postimees veebis: