ENUTi ja partnerite võrdse palga päeva üritused 2024

5. märtsil 2024 tähistatakse Eestis võrdse palga päeva. Võrdse palga päeva tähistatakse igal aastal erineval kuupäeval: see tähendab, et teenimaks meestega sama palju, peaks naised töötama aastas kaks kuud ja viis päeva rohkem.

ENUT on läbi aastate koos oma partnerite seda päeva tähistanud erinevate seminaride, ümarlaudade, sotsiaalmeedikampaaniate jmt. Sel aastal tõstame esile kaht üritust.


Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon/EENA Tartu klubi ja ENUT kutsuvad Sind meeleolukale ja sisukale palgalõhe teemalisele aruteluõhtule

Kas sina eelistad lõhesaia tilliga või tillita

  1. märtsil algusega kell 18 Ülikooli Kohvikus (Ülikooli 20, Tartu)

Heidame pilgu soolise palgalõhe telgitagustesse ja otsime lahendusi selle vähendamiseks.
Tule ja saa teadlikumaks!

18.15 Tartu Ülikooli anglistika professor Raili Marling esitleb soouuringute ajakirja Ariadne Lõng
19.00 Tartu Ülikooli Väitlusklubi liikmed väitlevad teemal „Kõik palgad peaksid olema avalikustatud”
19.45 Naiste tugi- ja teabekeskuse tegevjuhi Pille Tsopp-Pagana juhtimisel arutleme lähisuhtevägivalla ja palgalõhe seose üle

Sündmust toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.


EENA noored korraldavad vestlusõhtu

Hammustuskindel euro – tean oma väärtust palgaturul!

Neljapäev, 7. märts kell 19:00 – 21:00, Butterfly Lounge • Vana-Viru 13, 10148 Tallinn, Harju maakond

Vestlusõhtu, mille peamine teema on sooline palgalõhe. On aeg teadvustada soolist palgalõhe kui reaalset probleemi, mis röövib meie majanduselt jõukust ja naistelt finantsilist vabadust. Kutsume kõiki osalema motiveerival vestlusõhtul, kus räägime ka sellest, kuidas tööturul julgem ja enesekindlam olla ja kuidas tehtud töö eest õiglast tasu küsida. Naised on läbirääkimistel tihtipeale tagasihoidlikumad, kuid kõik peaksid võrdse töö eest võrdset palka saama. Mille poolest üldse erinevad terminid “sooline palgalõhe” ja “võrdne palk võrdse töö eest”? Soovime tõsta ühiskonna teadlikkust palgalõhest ja anda osalejatele nõu, kuidas sel teemal oma tööandja, mehe, sõbranna või vanaemaga vestlusi pidada.

KAVA

18.45–19.15 Kogunemine, tervitusjoogid, fotosein ja fotograaf Jelizaveta Gross

19.15–19.45 Sissejuhatus, teema tutvustus – Mare Heinluht (Bolt, mitmekesisuse ja kaasatuse ekspert). Mare avab meile Eesti palgalõhe tõsiduse ja selle mõistmise olulisi tahke. Eesmärk on inspireerida osalejaid õiglast palka küsima ja endas tänapäeva tööturul väärtust nägema.

19.45–20.15 Marimellid – Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson (marimell) avavad ukse oma ellu ja räägivad, kuidas võrdsus nende koduses elus ja ettevõtluses peegeldub. Kuidas peaks naiste võimalust pereelu kõrvalt tööl käia ja karjääri teha toetama ja võimestama? Samuti on mõlemal osapoolel kogemus nii ettevõtluse kui ka palgatööga.

20.15–20.45 Ann Vaida stand-up – lõpetame õhtu koomiliste eluliste seikadega

20.45–21.00 Kokkuvõte ja vaba mikrofon, küsimused/vastused

Eelmüügist ostetud piletiga ootab sind Butterfly Lounges tervitusjook ja üllatus.

Lisaks on meil kohapeal kaunis fotosein ja fotograaf Jelizaveta Gross, et jäädvustada vestlusõhtu parimad hetked, parimate inimestega.

Saadavuse korral on võimalik pileteid ka kohapeal sularahas soetada.

Sündmust toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Kingikottidesse on panustanud – Brandmoon OÜ, Örrekese Meistrikoda, Ööbikuoru Villa, Redwell Eesti, AS PepsiCo Eesti, Handgurmee OÜ

Fotosein – Funrent Deco

Mõlemad üritused toimusid projekti “Parema tuleviku nimel: ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“, mida toetab