Ukraina projekti avaüritus

17. juunil 2024 toimus Kirovohradi oblastivalitsuse väikeses saalis projekti “Uued võimalused naistele ja noortele Ukraina Kirovogradi regioonis” esitlus. Üritusel osalesid Kirovohradi oblasti administratsiooni juhataja asetäitja, humanitaarküsimuste eest vastutav Kateryna Koltunova, MTÜ “Press Club for Reforms” koordinaator Viktoriya Talaškevitš, Kirovohradi oblasti administratsiooni haridus- ja teadusosakonna direktor Elza Leštšenko, Vitalli Ostanniy, Kirovohradi regionaalhalduse avaliku kommunikatsiooni osakonna direktor, Vlad Vološin, Kirovohradi regionaalhalduse noorte- ja spordiosakonna direktori asetäitja, Liudmyla Sniezhko, Kropõvnõtskõi teenuste ja kaubanduse kutselütseumi direktor, Anastasiya Poltavchuk, Ettevõtluse Tugikeskuse direktor, aga ka üle 20 teise piirkonna kogukondade, kutseõppeasutuste, noortekeskuste ning noortevolikogu esindaja, kes osalesid nii kohapeal kui ka veebis.

Koosolekut avades sõnas Kirovohradi oblastivalitsuse juhataja asetäitja Kateryna Koltunova, et naiste ja noorte ettevõtluse toetamine on oluline, kuna see annab neile võimaluse luua uusi ettevõtteid, mis omakorda stimuleerib Kirovohradi oblasti majanduskasvu ja arengut. “Noorte ettevõtjate toetamine aitab vähendada tööpuudust, eriti noorte seas, kellel on sageli raskusi töö leidmisel, samas kui naisettevõtluse toetamine aitab kaasa soolise ebavõrdsuse vähendamisele, pakkudes naistele võrdsed võimalused oma ettevõtlusalgatuste arendamiseks,” ütles pr Koltunova.

Ettevõtluse toetamise keskuse direktor Anastasiya Poltavchuk toetas projekti elluviimise ideed Kropõvnõtskõi linnavolikogu nimel. Ta ütles, et naised ja noored toovad tavaliselt kaasa uusi, loomingulisi ideid ja lähenemisviise, mis aitavad kaasa ettevõtluse innovatsioonile ning ettevõtlikkuse edendamine nende rühmade seas edendab kultuurilist mitmekesisust ettevõtluses, mis võib viia selliste toodete ja teenuste loomiseni, mis vastavad paremini erinevatele sihtrühmadele.

Seejärel tutvustas MTÜ “Press Club for Reforms” koordinaator Viktoriya Talaškevitš ENUTi direktorit Reet Lajat, kelle tervitusvideo edastati kõigile osalejatele, ning tutvustas projekti kõigile osalejatele.

Kohtumise lõpetas küsimuste-vastuste sessioon ja arutelu koostöömemorandumi üksikasjade üle, mis allkirjastatakse mõne nädala pärast, kui see läbib Kirovohradi oblasti administratsiooni ja Kropõvnõtskõi linnavolikogu õigusosakonnad.

Pildid kohtumisest Press Club for Reforms Facebooki lehel