Parim sooteadlik MTÜ aastal 2018 on BPW Estonia

2018. aastal pälvis tiitli „Parim sooteadlik MTÜ” BPW Estonia. Võitja kuulutati välja Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse kevadkonverentsil 13. juunil.

BPW Estonia MTÜ ehk Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) loodi 1992. a. eesmärgiga aidata kaasa oma erialal pädevate, ettevõtlike naiste ja naisjuhtide omavaheliste kontaktide loomisele, ideede ja arvamuste vahetamisele ja ühiste tegevuskavade elluviimisele ning klubilise tegevuse traditsioonide säilitamisele.

Alates 1993. aastast kuulub EENA BPW Rahvusvahelisse Föderatsiooni.

Naiste eest seismiseks on algatatud palju diskussioone ühiskonnas. Läbi on viidud koolitusprojekt „Naised avalikku ellu“, algatatud Võrdse palga päeva kampaania “Tilliga ja tillita”, mis 2017. aastal võttis nädala jooksul aktiivse vormi üle Eesti.

Ühingu loomisest saadik on traditsiooniks aasta naise valimine ja selle tiitli pidulik omistamine, et laiemalt tutvustada nii ametialaselt kui sotsiaalselt eriti silmapaistvaid naisi ning rõhutada nende panuse olulisust meie elus.

2017. aastal oldi Eestimaa Naiste VI Kongressi  üks eestvedajatest.

11.11.2017 toimunud EENA 25 sünnipäevakonverents „Karjäär! Miks mitte mina?“ , kus osales osales üle 150 inimese, oli julgustav, innustav ja inspireeriv.
Käsil on Coca Cola HBC Eesti AS-iga koostöös projekt „Success is me“. Eestis projekti pealkiri „Kõik on võimalik! Naiste ettevõtluses“.

Väga palju on tehtud koostööd naistega rahvusvahelisel tasandil. Osaleti ÜROs CSW61 sessioonil Eesti delegatsiooni koosseisus (Commission on the Status of Women) ja BPW Internationali Leaders Summitil New Yorgis.

Lähemalt saab tutvuda BPW Estonia tegevusega: bpw-estonia.ee

 

Auhinna üleandmine BPW Estoniale. Pildil vasakult: Angela Ventsel ja Anu Viks BPW Estonia juhatusest, ENUTi juhatuse esinaine Reet Laja ning Eesti Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.