Meeste suvelaager Vormsil

9.-11. augustil 2021 toimus projekti Vanemad mehed koos üksinduse vastu raames Vormsil meeste suvelaager. Eesmärgiks oli kokku tuua üksinduse vastu kooskäimistega ja -tegemistega võitlevad vanemad mehed Eestist, Soomest ja Lätist, et nad jagaksid omavahel kogemusi ning teeksid plaane, kuidas üheskoos paremini edasi minna.

Suvelaagris kuulati erinevaid ettekandeid, tutvuti Vormsi eluoluga ning ühise söögitegemise, saunaskäimise ning ühislaulmise kaudu saadi üksteisega paremini tuttavaks ning sündisid nii mõnedki ideed edaspidi elluviimiseks.

Vormsi vallavanem Ene Sarapuu tutvustas valda ning rääkis meestest ja naistest Vormsil. Meestest Euroopas rääkis EIGE esindaja Christian Veske. Ülevaate tervena vananemisest ning vastavasisulistest uuringutest andis Marica Lillemets, kes juhtis hiljem ka samasisulist evstlusringi. Tapio Mäkelainen tutvustas, milline on vanemaealiste meeste olukord Soomes ning Olavi Raitalehto rääkis soomlase elus Vormsil. Algor Streng tutvustas Vormsi pärimuslikku metallitööd ning Barbi Pilvre tutvustas Vormsi talumuuseumis näitust Mehed ja naised läbi aegade.
Üheskoos meenutati varalahkunud projektijuhti Voldemar Kolgat.

Osalejate seisukohast olid suvelaagri võtmesõnadeks rõõm koosolemisest, ühistegevustest osa võtmine ja arutelude pidamine, mis väideti olevat rikastavad ja emotsionaalselt rahuldust pakkuvad. Rääkimata lubadusest ja lootusest tegeleda tulevikus sarnaste tegevuste ja võrgustike loomisega, millel on positiivne mõju nende elukvaliteedile.

Suvelaagri toimumist toetas