Ministeeriumite ühishoones antakse täna hoogu naisettevõtlusele

Juba kuuendat korda tähistatakse Eestis naiste ettevõtluse päeva konverentsiga. Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT), Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK Mainor) ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) eestvedamisel toimuv konverents kannab nime „Hoogu naiste ettevõtlusele!“

Konverentsi eesmärgiks on sel aastal jagada kogemust, kuidas kriisi seljatada ja esile tõsta ja tunnustada neid naisettevõtjaid, kes on väljunud kriisiolukordatest võitjatena.

ENUTi juhatuse esinaine Reet Laja rõhutab, et peale koroonaperioodi piiranguid on oluline taas füüsiliselt kohtuda. „Keskendume paarile olulisele teemale, milleks meid vahepealsed aastad on õpetanud: igast kriisist tuleb välja pigistada parim ja oma ettevõttele kasulik osa.  Edu toob ettevõttele see, kui tegevusel on suurem tähendus kui ainult tulule mõtlemine. Ettevõtlus peab olema ka vastutustundlik,“ tutvustab Laja konverentsi tagamaid.                       

Üks korraldajatest, Ettevõtluskõrgkooli Mainor erialajuht Aet Kull juhib konverentsil arutlusringi, kus avameelselt räägivad oma kogemusest kriisist väljatulnud ettevõtjad. „Kriisi momendil me ei teadvusta, et kriis on tegelikult kingitus, sest selle tulemusena on võimalik ainult tugevamaks saada. Just kriis on see, mis määrab meie võimed nii ettevõtte juhina kui ka inimesena nüüd ja tulevikus. Tublid ettevõtte juhid ja suured isiksused ei teki rahulikus ja idüllilises elus, vastupidi – suured probleemid ja vajadused kasvatavad suuri andeid,“ tutvustab Kull.

Konverentsipäev, mis algab kell kümme ja lõpeb kell 16, sisaldab lisaks huvitavatele ettekannetele ka kaks paneeldiskusiooni ja teemakohaseid töötube, mida aitavad läbi viia ka Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni ( EENA) ja ETNA Eestimaal esindajad.


Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuses on 1997. aastal loodud vabaühendus, mille laiemaks eesmärgiks on parendada arusaamu inimõigustest ja aidata kaasa demokraatia arengule, ärgitades meeste ja naiste koostööd kõigis eluvaldkondades ning õhutades sugupooltevahelist võrdsust.

AS Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on 1992. aastal asutatud Eesti suurim erakõrgkool, kus on võimalik õppida nii rakenduskõrghariduse- kui magistriõppe tasemel eesti, vene ja inglise keeles. 


Lisainfo:

Reet Laja

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse ( ENUT) juhatuse esinaine

+372 5182818

 reet@enut.ee

Aet Kull

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, erialajuht

+372 5010 169

aet.kull@eek.ee


Pressiteate koostas:

Pille Laub
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, kommunikatsiooni- ja turundusjuht
+372 5380 3323
pille.laub@eek.ee