Meie aja seksiorjus

Marianne Eriksson, Eva-Brit Svensson
Meie aja seksiorjus
Tööstusest, mis tahab olla puhas

 

Autoritest

Marianne Eriksson on olnud Rootsi esindaja Euroopa Parlamendis. Ta esindas Rootsi delegatsiooni Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete/Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete parlamendirühma 1995. a oktoobrist kuni 2004. a juulini. Marianne oli 1999. a juunist kuni 2004. a juulini Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni aseesimees.

Eva-Britt Svensson on olnud Euroopa Parlamendi liige 2004.a. augustist, ta esindab Rootsi delegatsiooni Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete/Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete parlamendirühmas. Eva-Britt on Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni aseesimees.

 

Originaalteos:

Sex Slavery in our Time. About an industry that wants to be clean
Väljaandja:
Euroopa GUE/NGL parlamendirühma
Rootsi delegatsioon
Linköping 2006

Tõlge: OÜ Tõlkekunstnikud
Väljaandja: EV Sotsiaalministeerium
Tallinn 2008

Illustratsioonid: Ǻsa Cigel
Küljendus: Kristiina Luht

Keskendumine ostjale

“On aeg võtta luubi alla ostja kui naiste üleilmse seksuaalse ekspluateerimise peategelane, kelle tekitatud nõudlus müüdava seksi järele on toonud kaasa seksitööstuse laienemise viimasel ajal ning soodustab seda. “Seksuaalteenuste” ostja ei tohiks enam jääda nähtamatuks. Uus naiste ja lastega kaubitsemise ning muu inimkaubanduse ärahoidmise ja selle kuriteo eest karistamise ÜRO protokoll tunnistab, et nõudluse olemasolu toetab kõiki naiste ja laste ekspluateerimise vorme. 1949. aasta inimestega kaubitsemise ja muu prostitutsiooniga ekspluateerimise lõpetamise konventsioon oli otsustavaks sammuks võitluses naiste inimõiguste eest. Selle mõju saaks veelgi suurendada kontrollimehhanismiga, mis tunnistaks ostja rolli prostitutsiooni järele nõudluse tekitamises ja selle ülemaailmset seksikaubandust soodustavat mõju.”

Malka Marcovich, ÜRO 1949. aasta inimkaubanduse ja teiste isikute prostitutsiooni ekspluateerimise lõpetamise konventsiooni juhise autor