ENUTi suvekool 2023 Pranglil

2023. aasta suvekool toimus 24.-25. augustil seekord Prangli saarel.

ENUTi juba traditsiooniliseks kujunenud suvekooli eesmärgiks on vabas õhkkonnas tuua kokku soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas toimetavad ENUTi partnerid ja head sõbrad, et jagada asjakohast infot ning teha plaane tulevikuks ning õppida midagi uut.

Nagu juba heaks tavaks saanud, siis tutvusime esmalt kohaliku eluoluga. Prangli saar kuulub Viimsi valla koosseisu ning saarevanema kt Raimond Linholm rääkis saare elanikkonnast, päevakajalistest probleemidest ning tutvustas üldisemalt saare elukorraldust nii suvel kui talvel.

Seejärel toimus suvekooli osalejatele väitluskoolitus, mille viisid läbi 2023. aasta üliõpilaste väitlusvõistluse II koha saavutanud Richard Käsper ja Tuuli Hanson. Kuna huvikaitsetegevustes on eneseväljendusel, oma argumentide tõestamisel ning vastase valeväidete ümberlükkamisel oluline roll, siis tuli selline koolitus väga kasuks.

Teine päev algas ülevaatega Võrdsuspoliitikate osakonna tööst uue ministeeriumi (MKM) all, käimasolevate tegevustega kurssiviimisest ning tulevikuplaanide tutvustamisega. Osakonna tööst rääkisid osakonna juhataja Agnes Einman ja nõunik Taavi Koppel.

Järgmisena keskendusime töö- ja tervisevaldkonnale. Endine tervise ja tööminister Peep Peterson tutvustas tulevikutöö erinevaid stsenaariume ning rääkis neid enim mõjutavatest faktorites. Praegune terviseminister Riina Sikkut andis ülevaate käimasolevatest protsessidest tervise valdkonna seadustemuudatustes ning tutvustas ka tulevikuplaane.

Suvekooli lõpetuseks pakuti kõigile lõunat hommikul püütud lestast ning tehti veoauto kastis väike tiir saare vaatamisväärsuste juurde.

Täname Mardi Puhkemaja, kes meid lahkelt võõrustas ning transporditeenust pakkuvat Tuule Liinid, kes meid ilusti saarele kohale ning sealt ära toimetas.