9. novembril kell 13:00 raamatuesitlus “Women on the Move: Body, Memory and Femininity in Present-Day Transnational Diasporic Writing”

9. novembril kell 13:00 toimub ruumis M-649 TÜHI briti kirjanduse dotsent Julia Tofantšuki kaastoimetatud raamatu Women on the Move: Body, Memory and Femininity in Present-Day Transnational Diasporic Writing esitlus. Kirjastuse Routledge tänapäeva kirjanduse uuringute sarjas ilmunud raamat keskendub tänapäeva maailma ühele põletavamale küsimusele – diasporaa ja migratsiooni probleemile sooaspektist. Kuidas tulevad toime oma identiteediga rändavad naised, kui nende positsioon oma kogukonnas ja suuremas ühiskonnas on naisolemise tõttu juba marginaalne? Kuidas mõtestada ümber sugu, identiteeti, võimu, kehalisust ja rassi maailmas, kus need tinglikud kategooriad on samuti liikuvuses?

Nagu rõhutab üks raamatu retsensioonidest, on see “kohustuslik lugemine humanitaarias” – kõigile, kes tahavad aru saada lugude rollist muutuvas maailmas.

Esitlust korraldavad TLÜ Soouuringute uurimisrühm ja TÜHI Lääne-Euroopa uuringute akadeemiline suund. Esitlusel pakutakse kohvi ja suupisteid.