Koostööprojekti “Naised on nutikad” saadab edu juba teist aastat

Teist aastat järjest pakub ENUT koos Ukraina partneriga Human Rights Foundation tuge tööturul hakkamasaamiseks Ukraina naistele, kes on pidanud sõjategevuse tõttu oma kodunt Ida-Ukrainas lahkuma. Koostöös nelja regiooni vabaühendustega Lvovis, Poltavas, Dnipros ja Zaporožžijas on seminaride, koolituste ja mentorluse abil edasi antud erinevaid oskusi ja praktilisi kogemusi ettevõtlikkuse tõstmiseks. Tugevdatud on ka vabaühenduste võimekust oma sihtrühma huvide eest seista.

Veebruaris toimunud õppevisiidil Tallinnas tutvustati 11-liikmelisele Ukraina delegatsioonile Eestis kasutatavaid praktikaid ja tugisüsteeme vabaühendustele ning alustavale ettevõtjale. MTÜ-s Mondo räägiti külalistele sotsiaalsest ettevõtlusest, HEAKis ettevõtlus- ja arenduskeskuse tegevustest, EMSLis digitöötubade programmist, HITSAs e-õppe keskkondadest. Mektorys peetud seminaril olid põnevad ettekanded naisleiutajatest, ettevõtlusõppest ja koostööst erasektoriga. Külalisi inspireeris ka e-Estonia showroom’i ja ETV Plussi külastus.

Märtsi lõpus koguneti Kiievis, et tublimad mentorid ja menteed saaksid jagada oma edulugusid ning projekti jooksul saadud õppetunde. Iga regiooni esindajad tegid ettekanded oma kogemusest mentorlusprogrammi läbi viimisel. Tehti läbi mängulised harjutused ettevõtlusoskuste arendamiseks ning tutvustati oma tooteid: Lvovist pärit mentee Olga lasi maitsta oma firma juuste, Poltavast oli kaasa toodud lasteriideid ja käsitööseepe, Dnipro mentee Jelena esitles oma käsitööehteid.

Tagasiside põhjal võib väita, et inspiratsiooni, uusi kontakte, teadmisi ja julgust edasitegutsemiseks on saadud kuhjaga!

Vaata videot projekti mentorlusprogrammist:

Tutvu ettekannetega mentorlusprogammist:

Poltava https://prezi.com/view/7Mf7WoEphyWMTS3BqjTc/

Lviv https://prezi.com/p/xy4misgmisub/untitled-presentation/

Dnipro https://www.canva.com/design/DACy5zE1UrA/SFG-oTWPmYCX420ZsTYkeQ/view?utm_content=DACy5zE1UrA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

Zaporižzja https://www.facebook.com/mentorprogramzp/videos/440943749695329/?hc_ref=ARQ6Ffm3ARKXKr8JJbErG5E9Mou4DI9H5zrZwZJZuYXxQcB46b0LTRckwbLk4mefnoc&hc_location=group

 

Pildigalerii

 

Jätkuprojekti „Naised on nutikad – Ukraina sisepõgenikest naiste huvikaitse ning väljavaadete avardamine tööturul ja ettevõtluses“ (01.06.2017-30.04.2018) rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.