25. mai: võrdsete õiguste päev “Her Story is Our Story” Telliskivis

Iga meeter loeb! Paneme Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava ette platsile püsti rattad ja kutsume ennast liigutama, nii kehaliselt kui vaimselt.

25. mail kogutakse naiste toetuseks kilomeetreid kõikides Euroopa Liidu riikides. Kui usud, et naiste õigused tähendavad lihtsalt seda, et igal tüdrukul ja naisel on samad õigused kui poistel ja meestel, siis sõida kaasa!

PÄEVAKAVA:
11.00 – 20.00 kogume kilomeetreid! Iga rattasõit 3 minutit.
11.00 – 20.00 tasuta fotoboks
11.00 – 20.00 virtuaalprillid ootavad vaatajaid

11.00 – 13.00 Lapsekandmise töötuba – Kadri Viirand Villapaist. Lisainfo: Lapsekandmise töötuba üritusel – Her story is our story
13.00 – 14.30 Loovkirjutamise töötuba korraldab kõige teravama sulega vabaühendus Eestis – Feministeerium.
15.00 – 17.00 Lapsekandmise töötuba – Kadri Viirand Villapaist.
Lisainfo: Lapsekandmise töötuba üritusel – Her story is our story
15.00 – 18.00 MTÜ Mondo pakub Ghana ja Afganistani naiste valmistatud käsitööd ja jagab lugusid, kui palju ettevõtlus suudab naiste elusid muuta.
16.00 – 18.00 Pop-Up raamatukogu – sirvi või laenuta raamatuid, mida tavalistes raamatukogudes ei ole!
Lisainfo: ENUTi pop-up raamatukogu
16.00 – 18.00 sotsiaalne eksperiment ja üle-Euroopalise filmiklipi tegemine. Sisaldab nalja ja šokolaadi.

Kuidas on võimalik, et iga koolis veedetud aasta tõstab tüdruku tulevast palka 20% võrra? Milline on seos naiste hariduse ja tervete imikute vahel? Mis riigis on naisi parlamendiliikmete seas kõige rohkem?

25. mail korraldavad naiste õigustest rääkivaid sündmuseid kõik Euroopa Liidu riigid. Ei me ei räägi sellest, kes kellele ust avab. Me räägime sellest, et kui kõikide riikide eesmärk on turvaline ja vaba heaoluühiskond, ei saa me jätta poolt planeedi rahvastikust tähelepanuta.

Sündmuse korraldab Arengukoostöö Ümarlaud, seda aitavad läbi viia Euroopa Komisjon ja Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium. Aitäh!
Vaata Euroopa kampaania kohta lisa: https://herworldourworld.eu/ ja #herworldourworld

 

Pilt: AKÜ / terveilm.ee