Uudiseid ENUTist ja sõpradelt
märts 2017

Lähiajal toimumas:

  • 6. märtsil Tallinna Ülikoolis loeng Eesti feministist ja naisliikumise juhist Marie Reisikust, kelle sünnist möödus 6. veebruaril 130 aastat
  • 8. märtsil aktsioon "Päev ilma naisteta"
  • 8. märtsil avatakse Okupatsioonide muuseumis 3 naiste õigustele pühendatud näitust jm
  • 8.-12. märtsil toimub Ladyfest 2017

Kõigest pikemalt ja lähemalt allpool!

pilt
LOENG Marie Reisikust 6. märtsil

Feminist ja Eesti naisliikumise juht Marie Reisik sai 6. veebruaril 130-aastaseks. Kutsume teid sel puhul kuulama temale pühendatud loengut!


Ettekandega Marie Reisikust esineb naisajaloo uurija, ühiskonnakriitik ja ajakirjanik Evelin Tamm. Koos Eveliniga saab soovi korral peale loengut ka kuuldu põhjal mõtteid vahetada.

Loeng on eesti keeles ja toimub 6. märtsil algusega kell 14 Tallinna ülikooli "Terra" majas ruumis T-412.

Kuna ruumi eest küsitakse meilt renti, siis oleme tänulikud, kui tulijad saavad kaasa võtta 1-2 eurot. Ruumi rendist üle jääv summa läheb ENUTi toetuseks ;)


Lähemalt:

https://www.facebook.com/events/1874839786118899/
www.enut.ee
pilt
AKTSIOON "Päev ilma naisteta"

8. märtsil on naistepäev. Eestis seostame seda eelkõige lillede ja kommide kinkimisega, kuid naistepäeva saab ka teistmoodi sisustada. Ajalooliselt on see olnud päev, mil naised on streikinud, protesteerinud ja nõudnud võrdset kohtlemist ja inimõiguste austamist.
2017. aasta 8. märtsil toimub ülemaailmne USA vabaühenduste algatatud aktsioon “Päev ilma naisteta”, millega juhitakse tähelepanu naiste õigustega seotud probleemidele (https://www.womensmarch.com/womensday).
Sellest inspireerituna toimub ka Eestis oma versioon aktsioonist “Päev ilma naisteta”.

Kuidas võtta osa aktsioonist “Päev ilma naisteta”?

See on väga lihtne! Igaüks igal pool saab ühineda– kas ühel või kõikidel järgmistel viisidel:
1. Naised võtavad päeva vabaks – tasustatud tööst või tasustamata tööst.
2. Kanname punast solidaarsuse märgiks.
3. Postitame foto oma protestist.
Mõtle välja sinu jaoks oluline sõnum, mis puudutab naiste inimõigusi, kirjuta see suurte tähtedega paberile ja jaga siia lehele! Postitada võid juba nüüd kohe või 8.märtsil.

Lähemalt:

https://www.facebook.com/events/1305890329450315/
piltKUTSE näituse avamisele Okupatsioonide muuseumis 8. märtsil

Okupatsioonide muuseum avab 8. märtsil 3 näitust. Näitused on osa naiste õigustele pühendatud üritustesarjast  #naistEST, mis tõstatab küsimusi kirjutamata reeglite  kohta ühiskonnas. Näituste, filmiprogrammide ja arutelude  eesmärk on ärgitada märkama ja mõtestama suhtumis- ja  käitumismalle, mis takistavad naiste õiguste realiseerimist.

Lähemalt:

http://www.okupatsioon.ee/index.php/en/naeitused-ja-suendmused
pilt
Selle aasta Ladyfest toimub 8.-12. märtsil!

Ladyfest on mittetulunduslik feministlik festival, mis sai alguse 2000ndate aastate alguses vabatahtlike ideest tõsta esile naiskunstnikke, -kirjanikke, -muusikuid jne uuel moel. Pärast õnnestunud esimest festivali on Ladyfest toimunud mitmel pool maailmas. Tallinnas toimub Ladyfest 2016. aastal kuuendat korda.

Ladyfesti toimumisaja valikul on lähtutud naistepäevast (08.03), ajast, mil naised on suurema tähelepanu all. Ladyfesti eesmärk on tuletada meelde, et naistepäev ei ole ainult tulpide kinkimise päev. Oluline on pakkuda naistele rohkem ruumi ja võimalusi eneseväljenduseks ning julgustada aktiivsemalt suhtlema nii omavahel kui publikuga.

Ladyfest Tallinna toimkonna ajend on ühendada eri vanuse, sotsiaalse tausta, hariduse, kultuuritaseme, seksuaalse orientatsiooni ja mis tahes muul moel erinevad ja sarnanevad naised ning kõik, kes end naisena identifitseerivad.

Lähemalt:

www.ladyfest.ee
http://www.facebook.com/ladyfesttln/
Facebook
Twitter
YouTube
Website
ENUTi uudiskiri / märts 2017


Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT)
Narva mnt 25-510 10120 Tallinn | Telefon: 640 9173 | E-post: enut@enut.ee
Facebook | Twitter | www.enut.eeRaamatukogu avatud:
E, K, N 12-16 | T 12-18 | R 12-14
Online raamatukogu www.webriks.ee/enut