asdf

African women

Üritused ja uudised

Seminar ajakirjanikele ja MTÜ-de esindajatele Tartus
22. august 2011

24. augustil toimub Tartus seminar ajakirjanikele ja MTÜ-de esindatele. Seminaril tutvustatakse teemat naised ja areng ning tutvustatakse äsjavalminud trükist samal teemal. Lisainfo kadri.aavik(at)enut.ee

Seminari läbiviimist toetavad Eesti Vabariigi Välisministeerium arengukoostöö- ja humanitaariabi vahenditest ja Friedrich Eberti Fond.

Valminud on 3. aastatuhande arengueesmärki tutvustav trükis ajakirjanikele ja vabaühendustele
21. august 2011

Valminud on naised ja areng teemaline trükis ajakirjanikele ja Eesti MTÜdele. Trükises tutvustatakse antud teemat ning jagatakse juhiseid kuidas arengumaade naisi ja tüdrukuid meedias kujutada. Samuti sisaldab trükis juhiseid MTÜ-dele selle kohta, kuidas arengukoostööprojektides soolisele võrdõiguslikkusele tähelepanu pöörata.

Trükist tutvustatakse 24. augustil toimuval seminaril Tartus. Trükist on võimalik tasuta saada ENUTist.

Seminar õpetajatele teemal naised ja areng 28. juunil
27.06.2011

28. juunil toimub Maailmahariduskeskuse korraldatud õpetajate maailmahariduse suvekooli raames teema naised ja areng tutvustus õpetajatele. Selle raames eksponeeritakse õpetajatele fotonäitust "Naised ja tüdrukud arengumaades: teel 3. aastatuhande arengueesmärgi poole" ning tutvustatakse ja jagatakse õpetajatele mõeldud teabematerjali.

Valminud on 3. aastatuhande arengueesmärki tutvustav trükis õpetajatele
25.06.2011

Trükis õpetajatele

Valminud on trükis "Aastatuhande arengueesmärk 3: soolise võrdõiguslikkuse edendamine ja naiste eneseteostusvõimaluste suurendamine. Teabematerjal õpetajale". Trükis sisaldab teema naised ja areng tutvustust, annab ülevaate ÜRO aastatuhande arengueesmärkidest ning täpsemalt 3. aastatuhande arengueesmärgist. Trükis sisaldab praktilisi harjutusi ja ülesandeid õpetajatele teema naised ja areng tutvustamiseks tunnis, linke lisamaterjalidele ning dokumentaalfilmi soovitusi.

Trükis on mõeldud õpetajatele ja haridustöötajatele. Trükist on võimalik tasuta saada ENUTist.

Fotonäitus Riigikogus
26.05.2011

26. mail 2011 esitleb ENUT fotonäitust Riigikogus, konverentsil "Mis see meie asi on? Eesti toetus inimõigustel põhinevale arengukoostööle". Konverents toimub Maailmapäeva raames.

10.-19. maini eksponeeritakse fotonäitust Saku Gümnaasiumis
10.05.2011

Näituse esitlus toimub 9. klassi õpilastele 19. mail

26. aprillist kuni 10. maini on fotonäitus Tallinna 32. Keskkoolis
26.04.2011

Kohe peale näituse ülespanekut toimus ka selle esitlus 10A klassile. Vaata fotosid toimunud üritusest siit.

Fotonäitus Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis 13. aprill - 25. aprill
14.04.2011

Aprilli teises pooles eksponeeritakse fotonäitust Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis. Näituse esitlus toimub 25. aprillil.

Fotonäitus Tallinna Tehnikagümnaasiumis 29. märts - 11. aprill
8.04.2011

Teiseks kooliks, kus fotonäitust "Arengumaade naised" eksponeeritakse, on Tallinna Tehnikagümnaasium. Näituse tutvustus 11. klassi õpilastele toimub 8. aprillil.

Fotonäitus "Arengumaade naised" alates 26. veebruarist Nõmme Põhikoolis
19.02.2011

Valminud on fotonäitus, mis kujutab arengumaade naisi ja tüdrukuid tööl, koolis, kodus jm kontekstides. Fotonäituse kaudu saab tutvuda Aastatuhande arengueesmärgiga 3 ning lisaks sellele käsitleb näitus ka muid soolise võrdõiguslikkuse ja arenguga seotud globaalprobleeme. Fotode autoriteks on GLEN projekti Eesti vabatahtlikud. Koolidel on võimalik näitust laenutada. Loe lähemalt fotonäituse leheküljelt.

Konverents "Naised, rahu ja julgeolek - Afganistani vaatenurk" 11-12. novembril
9.11.2010

11.-12. novembril 2010 toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents "Naised, rahu ja julgeolek - Afganistani vaatenurk. Konverentsi peamiseks eesmärgiks on anda ülevaade peamistest saavutustest ja väljakutsetest ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1325 rakendamisel. Konverents toimub inglise keeles. Lähem info konverentsi koduleheküljel.

Kolmandat aastatuhande arengueesmärki tutvustav veebileht nüüd avatud
7.11.2010

Alates novembrikuust on avatud käesolev ÜRO 3. Aastatuhande arengueesmärki tutvustav veebileht, mille eesmärgiks on jagada infot ning panna kaasa mõtlema teemal naised ja sooline võrdõiguslikkus globaalses kontekstis. Veebileht valmis ENUTi projekti "Kolmanda aastatuhande arengueesmärgi tutvustamine Eesti koolidele ja meedia kaudu laiemale avalikkusele" raames ning projekti rahastab EV Välisministeerium. Lähemat infot projekti kohta loe siit.

Footer
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus 2010 - 2011